Zieleniec narty cennik. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem obowiązującym w sezonie 2017/2018 na wypożyczenie nart, butów oraz akcesoriów narciarskich. Ceny zaproponowane przez naszą firmę, są jednymi z najatrakcyjniejszych w Zieleńcu a jest to uwarunkowane naszym długoletnim doświadczeniem w prowadzeniu wypożyczalni narciarskiej. Narty przez nas oferowane są systematycznie wymieniane na nowsze modele, przygotowywane do jazdy, buty dezynfekowane i suszone, tak wiec, w przystępnej cenie, proponujemy wysoką jakość usługi. Jeśli na narty to tylko ze Ski-Raft Zieleniec.

Cennik na sezon 2017/2018 U nas cennik jest bardzo prosty!!

 

Wypożyczasz komplet narciarski (narty, buty oraz kijki) lub snowboardowy (deska, buty) płacisz tylko 35 zł za dzień!! Najlepsza cena w Zieleńcu za dobry sprzęt!!

Dodatki takie jak: kask,gogle w cenie 5 zł za dzień za sztukę. (cena przy wypożyczeniu kompletu na minimum jeden dzień)

 

 

 

Tylko u nas super oferta cenowa!!!
Wypożyczenie weekendowe w cenie 75 zł

Narty lub deskę można wypożyczyć w piątek między 14.00-20.00 a zwrot sprzętu w niedzielę do godz. 21.00. w cenie narty/deska, buty, kije lub kask a w przypadku kompletu dla dziecka do 130cm narty, buty, kask.
W innych wypożyczalniach płacą Państwo nawet 90-120 zł za weekend, liczony jest każdy dzień, również piątek czyli nawet jak znajda Państwo wypożyczalnie liczącą po 30 zł za dzień wyjdzie 90 zł u nas liczymy weekendowo 75 zł. Najlepsza cena w Zieleńcu !!!

 

 

Dzień wypożyczenia liczony jest od momentu pobrania sprzętu, do godziny 21.00 tego samego dnia lub do dnia następnego do godziny 10.00.

 

Wypożyczasz sprzęt na 7 dni- płacisz za 5 dni, 2 dni gratis, wychodzi 175 zł czyli 25 za dzień!! Najlepsza cena w Zieleńcu za dobry sprzęt!!

Wszystkie ceny są cenami brutto. Możliwość płatności kartą. Wystawiamy faktury VAT. Większe ilości wypożyczenia sprzętu, ceny ustalane indywidualnie z dużymi rabatami. Atrakcyjne ceny dla grup szkolnych, obozów. Wypożyczenia sprzętu dla studentów na okres obozu 7 dniowego w Zieleńcu to 150 zł brutto.

1 Wzgląd na inne osoby.
Każdy narciarz i snowboardzista powinien zachowywać sie w taki sposób, aby nie zagrażać nikomu innemu i nie spowodować żadnej szkody. 2 Panowanie nad prędkością i sposobem jazdy.
Wszyscy narciarze i snowboardziści powinni zjeżdzać z prędkością dopasowaną do swoich umiejętności , rodzaju trasy, warunków pogodowych i natężenia ruchu. 3 Wybór toru jazdy.
Narciarz lub snowboardzista będący na stoku powyżej zjeżdzających musi wybrać taki tor jazdy, aby uniknąć zderzenia i nami. 4 Wyprzedzanie.
Wyprzedzać można z góry, z dołu, z prawej i lewej strony, ale tylko w takiej odległości, która zapewni wyprzedzanemu wystarczającą przestrzeń dla wszystkich jego manewrów. 5 Wjazd i ruszanie z miejsca.
Narciarz, który wjeżdza na trasę lub po zatrzymaniu chce znowu ruszyc, ma obowiązek sprawdzić, patrząc w górę i w dół stoku, czy może to uczynić. 6 Zatrzymywanie się.
Tylko w razie absolutnej konieczności narciarz może zatrzymaćsię w miejscach o złej widoczności. 7 Podchodzenie i schodzenie .
Narciarz może podchodzić lub schodzić tylko skrajem trasy, a w razie złej widoczności powinien z niej zejść. 8 Respektowanie znaków i sygnalizacji.
Każdy narciarz ma obowiązek stosowania się do znaków i sygnalizacji. 9 Zachowanie się w razie wypadku.
Jesli dojdzie do wypadku, każdy narciarz ma obowiązek niesienia pomocy. 10 Obowiązek ujawnienia tożsamości.
w razie wypadku każdy narciarz musi podać swoje dane osobowe.

Cennik na usługi serwisowe.

Smarowanie nart na gorąco (smar bazowy od -5 do 0 stopni C) 20 zł
Ostrzenie nart 30 zł

Regeneracja nart ( uzupełnianie ubytków) razem z ostrzeniem i smarowaniem 80 zł

Smarowanie deski 30 zł

Ostrzenie deski 30 zł

Regeneracja deski ( uzupełnianie ubytków) razem z ostrzeniem i smarowaniem od 100 zł ( cena zależna od stopnia zniszczenia ślizgu )

Regulacja wiązań narciarskich w cenie 5 zł

Ustawienie wiązań snowboardowych 20 zł

w przygotowaniu ...

Nie zawsze wiemy kiedy trzeba serwisować narty i w tym krótkim materiale postaramy się wyjaśnic Państwu kiedy i dla czego trzeba o narty zadbać !

Po pierwsze nasze narty kosztują a kupno ich zajeło pewnie dużo czasu, wiec dbajmy o nie a będą służyć nam dłużej . Narta dobrze przygotowana do sezonu pozwali na bezpieczniejszą jazde ,nowoczesne techniki , wymagają aby krawędzie narty były dobrze naostrzone . Zapewni to lepsze trzymanie przy skręcaniu i brak uślizgu który jest bardzo niebezpieczny dla naszych stawów kolanowych i ogólnego bezpieczeństwa. Jeśli podczas jazdy czujemy że narty "uciekają" i nie jadą po odpowiednim torze a przy oględzinach widzimy że krawędzie nie są pod kontem prostym z licznymi ubytkami i zarysowaniami , jest to znak ze trzeba je naostrzyć. Polega to na tym że z krawędzi z boku i od spodu zbiera sie odpowiednią ilość materiału aż do momentu uzyskania konta prostego(czasem innego) i równej ostrej krawędzi . Dzięki takiemu zabiegowi narty będą lepiej trzymać się stoku i tym samym lepiej jechać.

Po drugie proste zabiegi konserwujące zapewnią że narty będą mniej sie "starzeć" . Takim zabiegiem jest smarowanie na gorąco . Narta z czasem traci swoją ślizkość co powoduje że staje się wolniejsza ,następnie zaczyna się kleić do niej śnieg a w efekcie końcowym ślizg zaczyna wysychać i utleniać się . Oznaką takiego stanu są białe plamy podobne do pleśni na spodzie narty . Aby temu zapobiec wystarczy narte nasmarować odpowiednim smarem bazowam , rozprowadzanym w odpowiedniej temperaturze za pomocą żelazka do nart ,bądź specialnej maszyny. Smar wnika w strukture ślizgu i zabezpiecza przed utlenianiem . Po smarowaniu należy z narty zdjąć nadmiar smaru za pomocą odpowiedniej cykliny i wypolerować aż do uzyskania odpowiedniej powierzchni jezdnej . Po takim zabiegu narty są ponownie ślizkie i szybkie , śnieg nie przywiera do spodu , jazda staje się przyjemniejsza . Czynność smarowania trzeba przeprowadzać za każdym razem kiedy widać oznaki opisane powyżej oraz na zakończenie sezonu.

Po trzecie jeśli już nasze narty zostaną na tyle zniszczone że ilość rys i ubytków będzie dyskwalifikować je do dalszej jazdy , oczywiście niki do tego nie dopuści bo każdy dba o swój sprzęt , nie wpadajmy w panike . W serwisie można dokonać regeneracij nart czyli uzupełnić ubytki za pomocą specialnych kofixowych wypełniaczy . Każdy ubytek trzeba oczyścić ,następnie zalać rozpuszczonym kofixem i wyszlifować aż do uzyskania równej powierzchni ślizgu . Narty będą jak nowe i pozostaje tylko zrobic odpowiednią strukture na ślizgu , nasmarować i na stok .

Nasze porady są bardzo ogólne i każdy z procesów jest bardziej skomplikowany ale na pewno daje to Państwu pogląd na to jak dbać o sprzęt .