Zieleniec narty- Rafting w Bardzie

Szukaj

Idź do treści

Kotlina Kłodzka atrakcje, Ziemia Kłodzka atrakcje turystyczne. Atrakcje w Polsce.

atrakcje

Z apraszamy na spływy pontonowe Przełomem Bardzkim na Nysie Kłodzkiej więcej...


Ziemia Kłodzka
położona jest w środkowo-wschodniej części Sudetów, jej nazwa pochodzi od najwiekszej sudeckiej Kotliny
Kłodzkiej, zajmującej razem z doliną Nysy Kłodzkiej ponad 500km2. Ta śródgórska kraina jest jedną z najatrakcyjniejszych w Polsce pod względem i walorów krajobrazowych i znajdujących się na jej terenie zabytków architektury, oraz atrakcji turystycznych. Ziemię Kłodzka (1640km2) od południa otaczają góry Orlickie (Orlica 1084 m n.p.m. ) góry Bystrzyckie (Jagodna 977 m n.p.m) od poludniowego wschodu Masyw Śnieznika z najwyższym szczytem Ziemi Kłodzkiej (Śnieżnik 1426m n.p.m.) od wschodu góry Bialskie (Postawna 1117m n.p.m.) od południa góry Złote (Smrek 1109m .n.p.m.) góry Bardzkie (Klodzka Góra 765m n.p.m.) góry Sowie (Wielka Sowa 1015m n.p.m.) oraz od zachodu jedna z
największych atrakcji Sudetów Góry Stołowe (Szczeliniec Wielki 919m n.p.m.).
Jest to teren sprzyjający turystyce, dobrze rozwineta sieć szlaków pieszych, rowerowych, dostepność parkingów przy atrakcjach turystycznych, wspaniałe widoki, bogactwo form skalnych, liczne zabytki architektury oraz rozbudowana baza noclegowa o szerokim zakresie standardów, to wszystko wpływa na atrakcyjność Ziemi Kłodzkiej.

Koniecznie trzeba zobaczyć takie
atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej i Ziemi Kłodzkiej


Wycieczki na terenie Ziemi Kłodzkiej www.pol-kart.pl


Spływ pontonem Przełomem Bardzkim, przystań wodna w Bardzie.

Polecamy spływ jednym z najpiękniejszych odcinków przełomowych rzeka Nysa Kłodzka. Spływ jest wyprawą piecioma meandrami, wcinającymi sie w skaliste zbocza gór Bardzkich, wśród lasów, łąk i to wszystko w ciszy niezmąconej cywilizacją..

Wirtualny spacer po przystani

Szczeliniec Wielki
Najwyższy szczyt gór Stołowych, 919m n.p.m. Na szczyt mozna dostać sie pokonując ponad 600 kamiennych stopni, piekne widoki na kotline. Droga powrotna prowadzi miedzy formami skalnymi, czasami trzeba przeciskać sie w wąskich korytarzach. Panuje tu specyficzny mikroklimat, czesto w lipcu w "Piekiełku" jest jeszcze śnieg.

Sanktuarium w Wambierzycach

Zwane Śląską Jerozolimą, wzniesione w latach 1683 - 1725. Zbudowano wówczas 17 bram wjazdowych i kościól nawiedzenia NMB. Świątynia jest bogato zdobiona, iluminowana wieczorem 1390 żarówkami, wypełniają ją barokowe figury. Do wejścia prowadzą monumentalne schody o 56 stopniach. W ołtarzu znajduje sie posążek Matki Boskiej Wambierzyckiej, wykonany z drewna lipowego, z polichromią z XVII wieku.


Twierdza Srebrna Góra

Największa górska twierdza w Europie, wiele atrakcji przygotowanych dla zwiedzających, zapierający dech w piersiach widok, to wszystko tylko kilka minut od drogi krajowej nr. 8 Wrocław-Kudowa.
Z naszym biletem rabat na wejście na twierdze.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Zwiedzanie Sztolni Gertruda, chodnik Śmierci i spotkanie z gnomem, oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad to tylko kilka atrakcji jakie spotkaja Państwo w podziemnej Trasie Turystycznej. Koniecznie trzeba zobaczyć, obowiazkowy punkt pobytu na Ziemi Kłodzkiej i Ząbkowickiej.
Z naszym biletem rabat na wejście do kopalni.

Twierdza Kłodzka:

Najcenniejsze dzieło architektury obronnej, nowożytnej. W samym środku Kłodzka wyrasta monumentalna budowla, widoczna niemal z każdego miejsca w mieście a widok z twierdzy na Kotline Kłodzką zapiera dech w piersiach.
Z naszym biletem rabat na wejście na twierdze.

Twierdza Kłodzka

Zamek Międzylesie ---

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do 700 letniego Zamku w Międzylesiu w którym oferujemy Naszym Gościom: zwiedzanie zamku, salę balową i krużganek, barokową restaurację, szlachecką kuchnię, 2 sale konferencyjne, 2 sale myśliwskie, pokoje 2-3 osobowe, apartamenty, internet bezprzewodowy Wi-Fi, przestronny dziedziniec zamkowy, monitorowany parking oraz garaże.
Z naszym biletem wejście na zamek w 2013 gratis.


Kaplica Czaszek w Czermnej


Wielki wspólny grobowiec ofiar wojen (Śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku którego ściany i sufit wyłożone są tysiącami czaszek i kości ludzkich. Pod podłoga spoczywa dalsze kilkadziesiąt (20-30 tys) szczątków ludzi. Kaplica wybudowana została w 1776 roku przez księdza Wacława Tomaszka , któremu budowa kaplicy , zbieranie szczątków , dezynfekcja i impregnacja oraz układanie szczątków zajy osiem lat... Dojazd od Kudowy Zdrój


Ogród Bajek w Międzygórzu

Ogród został założony po I wojnie światowej przez pracownika leśnego Izydora Kriestena, który z dużą wyobraźnią tworzył bajkowe postacie z korzeni drzew, szyszek, kory i umieszczał je koło swego domu. Zasadził tam również wiele drzew i krzewów ozdobnych.


Jaskinia Radochowska koło Radochowa

Jedna z największych jaskiń w Sudetach odkryta została ponad 200 lat temu. Łączna długość korytarzy to 265 m. Szata naciekowa została zniszczona, lecz podziwiać tu można urocze podziemne
jeziorko. Grotę zwiedza się indywidualnie, niezbędne jest jednak posiadanie latarek. Do dyspozycji turystów pozostaje zadaszony schron z murowanym kominkiem. Jaskinia usytuowana jest poniżej góry Cierniak, na której zlokalizowano małe Sanktuarium Maryjne z kaplicą i Kalwariąobecnie pozostały tylko ruiny. Szczyt porasta cenna roślinność alpejska, żyją tu rzadkie gatunki fauny,

dlatego cały obszar chroniony jest jako rezerwat przyrody.

Torfowisko pod Zieleńcem


Unikatowy krajobraz uroczyska bywa porównywany do tajgi syberyjskiej, tundry arktycznej, a nawet do wygldu Europy z czasów panowania lodowca, notabene istnieją przypuszczenia, że torfowisko jest rzeczywiście reliktem epoki lodowcowej. Dojazd od strony Dusznik Zdroju w kierunku wsi Lasówka.


Rezerwat "Śnieżnik Kłodzki"

Najwyższy szczyt Ziemi Kłodzkiej 1425 m n.p.m. Z rozległej kopuły szczytowej oglądać

można przepiękną panoramę całych Sudetów. Dawniej stała tu kamienna 33 m wieża widokowa, po którejDroga "Stu Zakrętów"

Malowniczy odcinek drogi 387, biegnący w otoczeniu ciekawych form skalnych z Radkowa przez
Karłów do Kudowy Zdrój.

Zabudowa tyrolska wraz z drewnianym kościółkiem w Międzygórzu

Pensjonatom budowanym w XIX w. nadano cechy stylu alpejskiego i norweskiego, co w połączeniu z zachowanymi z wcześniejszych okresów drewnianymi domkami i pięknym otoczeniem nadaje
miejscowości typowo górski charakter. Wybudowany w XVIII w. w centrum miejscowości kościółek Św. Józefa, stanowi cenny zabytek architektury drewnianej.


Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju jest jedyną prowadzoną w sposób profesjonalny placówką muzealna w Polsce, zajmującą się szeroko pojętą tematyką papiernictwa. Gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory z zakresu dziejów papiernictwa, drukarstwa, historii Dusznik Zdroju. Żywo interesuje się również sztuką papieru, współpracujac z artystami tworzącymi dzieła sztuki z papieru.

Autostrada Sudecka

Malownicza szosa zbudowana w latach 30-tych XX w., prowadząca zboczami i wierzchowiną Gór
Bystrzyckich z Zieleńca do Międzylesia przez Przełęcz Spaloną. Należy do najpiękniejszych widokowo
górskich dróg w Polsce. Można z niej podziwiać rozległe panoramy Kotliny Kłodzkiej i Masywu
Śnieżnika.


Błędne Skały

Niepowtarzalny skalny labirynt obejmujący grzbiet Skalniaka (915 m n.p.m.) wyrzeźbiony w górnokredowych piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry, wykorzystujące niejednakową ich odporność na wietrzenie. Znajdują się w Parku Narodowym Gór Stołowych. Dojazd z Kudowy Zdrój w kierunku Karłowa.

Od Trójmorskiego Wierchu po Kralicki Śnieżnik

Wejdź na dach Europy - szczyt Trójmorskiego Wierchu, gdzie zbiegają się zlewiska trzech mórz: Bałtyckiego, Północnego i Czarnego. Miejsce zauroczy Cię krajobrazem i piękną przyrodą.


Wodospad Wilczki

Najwiekszy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, jeden z najwyzszych w Sudetach. Powstał na linii uskoku tektonicznego, skad rzeka Wilczka spada z ponad 20 m do kotła i dalej plynie wąskim wąwozem, którego pionowe skały osięgają nawet 25 m. Wokół wodospadu rośnie piękny, stary las mieszany i wznosza się malownicze skałki. Wodospad wraz z najblizszym otoczeniem objęte są od 1958 roku ochroną i tworzą rezerwat przyrody "Wodospad Wilczki". Teren rezerwatu przystosowany jest do zwiedzania. Nad wodospadem znajduje sie mostek, a wokół niego wyznaczono ścieżki oraz schodki prowadzące do tarasów widokowych, tak by mozna było oglądać wodospad i wąwóz z kazdej strony.


Wielka Sowa - Wieża Widokowa

Choć Wielka Sowa nie jest naprawdę taka „wielka” (1015 m n.p.m.), to dzięki znajdującej się na szczycie wieży, jest jednym z ciekawszych punktów widokowych w Sudetach. Z wysoko?ci 25 m ponad szczytem rozpościera się piękna panorama gór.

Kopalnia uranu

położona jest na północnym stoku Żmijowca w Masywie Śnieżnika. Działała ona w latach 1948-1953, wykorzystując m.in. kilka średniowiecznych sztolni, w których w przeszłości prowadzono wydobycie żelaza, srebra i miedzi. Kopalnia obejmowała 20 sztolni, 3 szyby, a sumaryczna długość wszystkich wyrobisk górniczych wynosiła ponad 37 km. Łącznie wydobyto tu 20 ton rudy uranu. Udostępniona do zwiedzania sztolnia nr 18 znajduje się przy drodze łączącej Kletno z Sienną. Stanowi ją wyodrębniony system wyrobisk znajdujący się w północno-wschodniej , najwyżej położonej części kopalni. Zobaczyć tu można wiele atrakcyjnie oświetlonych wystąpień miejscowych minerałów (fluoryt, ametyst, kwarc, malachit i innych), kolekcję historycznych map, sprzętu i kufli górniczych. Długość udostępnionych wyrobisk to około 250 m chodników o szerokości 1,5-2 m, wysokości 1,7-do ponad 2 m. Trwają prace nad rozbudową obiektu, zarówno górnicze jak i speleologiczne.


Droga "Stu Zakrętów"

Malowniczy odcinek drogi 387, biegnący w otoczeniu ciekawych form skalnych z Radkowa przez
Karłów do Kudowy Zdrój.

Jaskinia Niedzwiedzia w Kletnie
Najpiękniejsza pod względem naciekowym jaskinia w Polsce, długość korytarzy w jakini przekracza 2,5 km a różnica wysokośći to 60m, mikroklimat ze stałą temperaturą 6 stopni i wilgotnościa do 100%.

Jaskinia niedźwiedzia Kletno

Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju to magiczne miejsce, w którym dzieci z radością i zdumieniem odkrywają zabawki swoich rodziców i dziadków, a dorośli z uśmiechem przenoszą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji.

Muzeum istnieje od 12 grudnia 2002 roku. Na powierzchni 300 m2 pokazana jest kilkutysięczna, największa w Polsce wystawa zabawek.

Rafting&Narty | informacje | splywy | szkolenia | Zieleniec narty | atrakcje | noclegi | kontakt | rezerwacje online | dla firm | imprezy | galerie | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego