Dlaczego warto wybrać się na spływ pontonowy?

Spływy pontonowe Ski-Raft

Zakątek Dolnego Śląska, którym jest Ziemia Kłodzka, kusi turystów poszukujących aktywnego wypoczynku. Jeśli pragniesz spędzić czas wśród pięknej przyrody i ciekawych atrakcji, zapraszamy do naszego magicznego miejsca.

W samym sercu Kotliny Kłodzkiej stworzyliśmy przystań pontonową i kajakową, aby zapewnić Ci niezapomniane przeżycia.

Atrakcje spływu pontonowego i kajakowego doliną Nysy Kłodzkiej

Jesteśmy otwarci dla wszystkich gości, bez względu na wiek i zainteresowania. Na naszych spływach uczestniczą zarówno dorośli, młodzież, dzieci, jak i grupy przyjaciół czy rodziny. Organizujemy również spływy dla firm, które chcą zintegrować swoje zespoły. Nasza oferta obejmuje także wieczory panieńskie, kawalerskie oraz dodatkowe atrakcje, takie jak nocleg w Pałacu Ławica, gra w Folwarku Szyfrów czy rozgrywki paintballowe. Jeśli jesteś gotów na przygodę na dzikiej rzece, serdecznie Cię zapraszamy!

Spływy pontonowe Nysą Kłodzką - Bardo, Pałac Ławica Przełom Bardzki to miejsce o wyjątkowym uroku, które warto poznać, podziwiając je z perspektywy rzeki Nysy Kłodzkiej. Podczas spływu tym pradawnym obszarem będziesz mógł podziwiać dzikie zwierzęta, ruiny fabryki papieru i celulozy, które niegdyś były częścią pałacowych włości. Czekają również na Ciebie wspaniałe widoki na zabytkowe Bardo, malownicze mosty i Obryw Skalny, naturalne, 90-metrowe osuwisko, ukryte wśród lasów. Jesteśmy pierwszymi w Polsce organizatorami spływów po Nysie Kłodzkiej!

Dodatkowe atrakcje i usługi Ski-Raft

Spływ rozpoczyna się w przystani wodnej w Ławicy, niedaleko Pałacu Ławica, i prowadzi pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Stacja końcowa znajduje się w miejscowości Bardo, zaledwie kilka kilometrów dalej. Trasa spływu liczy niecałe 15 km i zajmuje od 2,5 do 3,5 godziny, w zależności od warunków pogodowych i stanu wody w rzece. Końcowa przystań znajduje się w Bardzie, tuż za historycznym mostem, w miejscu, gdzie rozpoczynają się miejskie szlaki turystyczne.

Przygotowanie do spływu Zanim wyruszysz na spływ, warto wiedzieć kilka istotnych informacji

  • Bilety można nabyć online na stronie https://www.ski-raft.pl/rezerwacja/rezerwacja-online.html, w kasie przystani w Ławicy lub w kasie przystani w Bardzie.
  • Minimalna liczba uczestników spływu wynosi 3 osoby w przypadku pontonu i 2 osoby w przypadku kajaka.
  • Do spływu można również zabrać psy, więc nie zapomnij zabrać ze sobą swojego czworonoga!
  • W stacji końcowej w Bardzie znajduje się punkt gastronomiczny z widokiem na Obryw Skalny i miasto. Polecamy wypróbowanie świeżego, smażonego pstrąga kłodzkiego przygotowanego według tradycyjnej receptury lub dań z grilla.
  • Po zakończonym spływie warto dalej zwiedzać Barda. Z przystani w Bardzie można udać się na kultowy Obryw Skalny w około 20 minut.
  • Po powrocie do Ławicy istnieje możliwość zorganizowania własnego ogniska. Dysponujemy stanowiskami w parku przy Pałacu Ławica oraz miejscami piknikowymi i altaną grillową z widokiem na rzekę.

Spływ pontonowy i kajakowy doliną Nysy Kłodzkiej to prawdziwa uczta dla zmysłów. W połączeniu z rwącą rzeką, cichością zaszumioną liśćmi drzew, wspaniałymi kolorami zmieniającymi się wraz z porami roku, bezpośrednim kontaktem z naturą, wspólnie spędzonym czasem, nauką współpracy, pysznym jedzeniem i fenomenalnymi widokami, stanowi niezapomniane doświadczenie. Ale to nie wszystko!

Folwark Szyfrów - gra terenowa Ziemia Kłodzka

Zachęcamy również do skorzystania z naszych innych atrakcji, takich jak noclegi w Pałacu Ławica i Glampingu Ski-Raft, gra terenowa w Folwarku Szyfrów, paintball oraz gry i zabawy integracyjne. Organizujemy kompleksowo imprezy dla turystów indywidualnych, grup szkolnych i przedszkolnych, grup pracowników oraz grup przyjaciół, na przykład urodziny, wieczory kawalerskie i panieńskie.

Jak do nas trafić?

Aby dotrzeć do początkowej przystani w Ławicy lub stacji końcowej w Bardzie, można skorzystać z samochodu - w obu miejscach dostępne są obszerne parkingi na około 150 samochodów - lub pociągu - stacje PKP znajdują się tuż przy przystaniach. Można również przyjechać rowerem, a my przetransportujemy go z przystani w Ławicy do Barda.

Jeśli masz ze sobą bagaż, którego nie chcesz lub nie możesz zabrać podczas spływu, możemy go zabrać do Barda. Twój bagaż oraz rower będą na Ciebie czekać bezpiecznie do zakończenia spływu.

Dlaczego warto wybrać Ski-Raft?

Nasza firma Ski-Raft stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo uczestników. Korzystamy z najwyższej jakości sprzętu i regularnie monitorujemy stan wody na rzece, aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo podczas spływu. Dbamy o naszych gości tak, jak o rodzinę, zawsze jesteśmy do dyspozycji i staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości oraz rozwiązać ewentualne problemy. W przypadku nagłych zmian pogodowych, awarii sprzętu lub innych technicznych problemów zapewniamy szybkie schronienie lub wymianę sprzętu, aby zapewnić udane przeżycie na rzece.

Z myślą o pełnym relaksie naszych gości stworzyliśmy również dodatkowe atrakcje i cały czas się rozwijamy.

Jeśli marzysz o udanym weekendzie, to wszystko, czego potrzebujesz, to słoneczna pogoda, czyste powietrze, szumiąca rzeka, odrobinę adrenaliny, smaczne jedzenie i dobra zabawa. My zapewniamy wszystko, czego brakuje - czekamy tylko na Ciebie!