Gra terenowa Folwark Szyfrów - co musisz wiedzieć?

Gra terenowa Folwark Szyfrów

Stary Folwark, stojący tuż obok Pałacu Ławica pamięta XVIII-wieczną historię tego miejsca. Historia nie tylko Ławicy, ale i całego Dolnego Śląska jest warta odkrycia w Folwarku Szyfrów.

Nie tylko ta sprzed kilku stuleci, ale i ta z I wieku naszej ery. To właśnie tu, w dawnych pomieszczeniach folwarcznych majątku rodziny Schöllerów na przybyłych gości czekają zagadki do rozwiązania…

Gra terenowa na Dolnym Śląsku

Folwark Szyfrów

“Zagubieni w czasie “ w Folwarku Szyfrów to interaktywna, terenowo-przygodowa gra, polegająca na rozwiązywaniu kolejno zadań, które w rezultacie mają doprowadzić do przedostania się z przeszłości w teraźniejszość. To gra w typie escape room’u, tyle, że… na wolnym powietrzu. To jedyna tego typu atrakcja na Dolnym Śląsku! Otwierając bramy kolejnych pomieszczeń będziecie wędrować przez epoki - przeniesiecie się w czasy wojen napoleońskich, do okresu, kiedy na Dolnym Śląsku żyła księżniczka Marianna Orańska (ta sama, której imieniem nazwano piękny Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim!), do roku 1945, kiedy skończyła się wojna, a zaczęło nowe życie dla mieszkańców Dolnego Śląska, a także w czasy PRL-u, kiedy w sklepach królował ocet.

Folwark Szyfrów

Aby wziąć udział w grze nie musicie znać historii regionu - tutaj liczą się zupełnie inne umiejętności, głównie umiejętność pracy w grupie, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Aby dokończyć niedokończone nigdy historie trzeba będzie wytężyć wszystkie zmysły - elementy układanki zaczną wówczas układać się same, krok po kroku, litera po literze…

Jak wygląda gra?

Folwark Szyfrów

Zabawa rozpocznie się po podziale na grupy - im więcej rywalizujących ze sobą drużyn tym większa radość! Każda drużyna startuje w tym samym czasie i na początek otrzymuje 3 złote monety. W trakcie gry można wymienić je na podpowiedzi. Ci, którzy zachowają monety do końca rozgrywki będą mogli wymienić je na dodatkowe punkty w ostatecznym rachunku. Kolejne pomieszczenie to kolejna ekspozycja, a kolejna ekspozycja, to kolejne zagadki do rozwiązania.

Kolejna rozwiązana zagadka to z kolei kolejna ilość zdobytych monet. Uwaga! W ostatecznym rozrachunku liczy się także czas - im prędzej rozwiążecie zagadki, tym większa szansa na wygraną. Zwycięska drużyna może przystąpić do próby odkrycia Wielkiej Tajemnicy Folwarku Szyfrów - za jej rozwiązanie czeka atrakcyjna nagroda główna.

Wycieczki szkolne - idealna przygoda dla grup

Folwark Szyfrów

Aby ukończyć grę z sukcesem należy przejść wszystkie etapy, czyli rozwiązać wszystkie zagadki. Czasami będą one wymagały logicznego myślenia, czasami sprytu i zdolności manualnych. Jedno jest pewne - żeby je ukończyć przyda się współpraca. Wyznaczenie lidera i umiejętność łączenia drobnych spostrzeżeń w jedno, duże odkrycie to jedyny przepis na sukces tej akcji.

Właśnie z tego powodu Folwark Szyfrów jest świetnym miejscem na wycieczkę szkolną. Wiek uczestników nie ma znaczenia - liczy się chęć współpracy, którą uczniowie czy to szkół podstawowych czy ponadpodstawowych jak technika czy licea, mogą wzmocnić w trakcie rozgrywki. W oparciu o wiek uczestników gry przygotowaliśmy różne scenariusze - dostosujemy poziom gry do Waszej grupy!

Imprezy integracyjne, firmowe

Folwark Szyfrów

Multimedialne efekty specjalne, logiczne zadania, rozwiązywanie zagadek i kupa śmiechu sprawiają, że Folwark Szyfrów chętnie odwiedzają mniejsze i większe grupy pracowników, organizujące swoje imprezy integracyjne. Przed przyjazdem należy jedynie poinformować o ilości osób, byśmy mogli przygotować odpowiednią wersję gry. Wspólna zabawa skraca dystans - to właśnie dlatego tak często gościmy pracowników, pragnących odpocząć w zupełnie inny niż dotychczas sposób. Dodatkowo sprawdzimy, czy rzeczywiście jesteście zgraną drużyną!

Wieczory kawalerskie/panieńskie

Folwark Szyfrów

A skoro zabawa w grupie, to dlaczego by nie spędzić swojego wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego na zabawie w starym folwarku? W grze biorą udział także grupy przyjaciół, świętujących “ostatni wieczór na wolności” jednego z uczestników. Dla gości, chcących zorganizować u nas swój wieczór kawalerski bądź panieński oferujemy kompleksowe pakiety, zawierające nocleg w sąsiednim Pałacu Ławica.

Udostępnimy Wam także miejsce na ognisko oraz zewnętrzne, podgrzewane, klimatyczne jacuzzi. W sezonie letnim mamy do dyspozycji także pole glampingowe z namiotami w stylu glamour, położone klimatycznie na skraju lasu. Pakiety obejmują też spływy pontonowe. Możecie być pewni, że zadbamy o Wasz szczególny wieczór na najwyższym poziomie!

O czym musisz pamiętać przed przyjazdem do Folwarku Szyfrów?

  1. Gra nie ma ograniczeń wiekowych. Mimo, że czasami do odkrycia są całkiem mroczne historie, w zabawie mogą wziąć udział także dzieci.
  2. Nie musicie czekać na piękną pogodę. Pomieszczenia folwarczne są zadaszone, a jedynie przechodzenie między nimi odbywa się na świeżym powietrzu.
  3. Warto zadbać o wygodne ubranie. Zabawa w terenie uda się tylko wtedy, gdy będziesz się czuł dobrze. Pamiętajcie jednak, że to prawdziwy folwark - poruszanie w szpilkach i balowych sukniach może się tu nie udać. ;)
  4. No i pamiętajcie - najważniejsza jest praca zespołowa!

Zapraszamy na podróż w czasie, zapraszamy do Folwarku Szyfrów!