Zima w świecie Ski-Raft - poznaj atrakcje!

pałac ławica

Wieś Ławica położona jest na Dolnym Śląsku, w Kotlinie Kłodzkiej. W miejscu, które może pochwalić się największym skupiskiem atrakcji w całym województwie! To właśnie tutaj znajduje się ośrodek Ski-Raft, który nie tylko latem, ale także zimą ma w swojej ofercie kilka ciekawych atrakcji dla przyjeżdżających tutaj turystów.

Okolice Ławicy to wyjątkowo malownicze miejsce, gdzie nad brzegiem Nysy Kłodzkiej stoi uroczy Pałac Ławica. Jego wnętrza można zwiedzić, a nawet można zostać tu na noc, korzystając ze wszystkich jego dobrodziejstw. Stary Folwark, który stoi tuż obok Pałacu to z kolei miejsce grupowych rozgrywek - czekają tu na Was zagadki logiczne, które rozwiązuje się w starych pomieszczeniach dawnego folwarku. Dodatkowo Ski-Raft zimą oferuje własną wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, działającą w Zieleńcu - jednym z największych i najchętniej odwiedzanych zimowych ośrodków na Dolnym Śląsku i w całej Polsce.

Pałac Ławica - noclegi

noclegi w Pałacu Ławica

Zacznijmy od Pałacu Ławica, w którym pobyt będzie idealną okazją do odpoczynku w błogiej ciszy, sielankowym spokoju i w niezmąconej zgiełkiem miasta atmosferze. Pałac Ławica to XIX-wieczny, secesyjny pałacyk wybudowany w stylu szwajcarskiej willi. Jest najbardziej reprezentacyjną częścią pięknego, zabytkowego zespołu pałacowo-folwarcznego z XVIII wieku. Zabytkowa architektura pałacu - neorenesansowe i neobarokowe elementy architektoniczne, pięknie zdobiona elewacja, ciekawe gzymsy i dekoracyjne obramowania okienne oraz wyjątkowe wnętrza z zachowaną stolarką drzwiową, sztukateriami sufitowymi i doskonale zachowanym piecem kaflowym powinny przyciągnąć każdego miłośnika sztuki.

noclegi w Pałacu Ławica

Pałac można zwiedzać, ale i w nim nocować (Kotlina Kłodzka jest bowiem świetną bazą wypadową nie tylko do pobliskich miejscowości, ale i na przykład w Góry Stołowe czy pobliskie mniejsze pasma górskie). Nocleg w pałacu będzie więc doskonałym uzupełnieniem wycieczki po Ziemi Kłodzkiej. W Pałacu znajduje się 5 apartamentów, oddanych do dyspozycji przybywających gości. Każdy apartament posiada kilka pokoi, mieszczących od 5 do 10 osób, oraz własną kuchnię i łazienkę. Pokoje są w pełni umeblowane i wyposażone w lekkim stylu klasycznym, posiadają osobne wejścia z głównej klatki schodowej.

Dodatkowo do dyspozycji gości na miejscu jest zewnętrzne, klimatyczne, podgrzewane jacuzzi, które szczególne wrażenie robi po zmroku. Ekstra dodatkiem, za którym przepadają i dzieci i dorośli jest możliwość rozpalenia ogniska - zimą gorące kiełbaski smakują zdecydowanie lepiej niż o jakiejkolwiek innej porze roku!

Folwark Szyfrów - zabawa dla każdego!

folwark szyfrów atrakcje ziemia kłodzka

Na tym samym terenie, na którym stoi Pałac Ławica znajduje się Folwark Szyfrów - kompleks dawnych pomieszczeń folwarcznych, które posłużyły jako plener do stworzenia gry terenowej. W poszczególnych zagrodach czekają na nas prawdziwe wyzwania - zadania logiczne i manualne, które rozwiązujemy drużynowo. To gra w typie Escape Room’u, jedyna tego typu na Ziemi Kłodzkiej, nawiązująca do historii Dolnego Śląska. Aby przejść wszystkie etapy gry potrzeba umiejętności współpracy w grupie oraz logicznego myślenia.

Otwierając pierwsze z drzwi, wkraczamy w przeszłość i krążymy poprzez epoki: PRL, rok 1945, okres wojen napoleońskich, czasy, kiedy na Dolnym Śląsku żyła słynna księżniczka Marianna Orańska, która pozostawiła po sobie potężne dziedzictwo w formie chociażby Pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim, nazwanego jej imieniem. Przechodząc z jednych drzwi do drugich poznajemy bohaterów, realia życia i ich tajemnicze losy, zatapiamy się w zagadkach, które jak dotąd nie doczekały się rozwiązania…

folwark szyfrów atrakcje ziemia kłodzka

Dla wszystkich tych, którzy obawiają się zbyt małych kompetencji - nie trzeba znać historii Dolnego Śląska, żeby wziąć udział w wyzwaniu. Wręcz przeciwnie, to podczas gry uczestnicy poznają ciekawostki i historie związane z losami dawnych mieszkańców tego regionu. To czasami nawet mroczne historie, jednak udział w zabawie mogą brać również dzieci. Wystarczy spryt, umiejętność logicznego myślenia, otwarty umysł i praca zespołowa. Zabawa trwa od 90 do 120 minut, w zależności od szybkości pokonywania kolejnych etapów i wielkości grupy.

folwark szyfrów atrakcje ziemia kłodzka

Gra sprawdzi się idealnie dla osób bawiących się podczas imprez integracyjnych czy wieczorów kawalerskich lub panieńskich, dla grup przyjaciół i dla rodzin, które chcą w nietypowy sposób spędzić czas, przy okazji integrując się z innymi uczestnikami gry. Gra nie ma ograniczeń wiekowych - jedynym ograniczeniem jest ilość osób. Do rozpoczęcia gry wymagana jest drużyna minimum 6 osób. Zagadki i zadania manualne mają różne poziomy trudności. Celem jest uzbieranie złotych monet, które zdobywa się za każde kolejne rozwiązanie zagadki.

Zebranie kompletu monet w jak najkrótszym czasie umożliwi dotarcie do walki o nagrodę główną. Wygrana drużyna to ta, która najszybciej odkryje wszystkie tajemnice Folwarku Szyfrów i zdobędzie najwięcej monet. To jak, jesteście gotowi podjąć to, wcale nie takie łatwe wyzwanie?

Zieleniec - wypożyczalnia nart, snowboardów, szkolenia narciarskie

Zieleniec sport arena

Nieco oddalonym od Ławicy, ale wartym odwiedzenia z zupełnie innych powodów miejscem jest Zieleniec Sport Arena w Dusznikach-Zdroju. To jeden z największych i najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce. Każdego roku przybywają tam tłumy miłośników spędzania wolnego czasu na śniegu. W Zieleńcu można nie tylko zjeżdżać na nartach, uprawiać narciarstwo biegowe, ale i jeździć na snowboardzie i sankach.

Na amatorów sportów zimowych czeka tu 48 specjalnie przygotowanych, szerokich, naśnieżanych, bezpiecznych tras, z czego najdłuższa ma aż 2800 metrów długości, 31 wyciągów, w tym 7 kolei linowych. Wszystkie sprzęty, niezbędne do zimowej zabawy można wypożyczyć w wypożyczalni nart i snowboardów Ski-Raft w Zieleńcu.

PC160355

Do dyspozycji turystów jest nie tylko świetnej jakości, sprawdzony sprzęt, ale i szkółka narciarska, w której nauczysz się stawiać swoje pierwsze kroki na stoku. Dobra zabawa w ośrodku w Zieleńcu jest możliwa tylko pod warunkiem bezpieczeństwa, które łatwiej zachować wtedy, gdy czuwają nad nami profesjonaliści. A takich w wypożyczalni i szkółce Ski-Raft nie brakuje!

Gdzie znajduje się wypożyczalnia ski-raft?

wypożyczalnia nart zieleniec

Do wypożyczalni Ski-Raft trafić można łatwo po zaparkowaniu samochodu na tzw. “dużym parkingu”. Lokalizacja przy samej ulicy i bezpośrednio przy stoku pozwala na bezpośrednie przejście z samochodu na stok. To ważne szczególnie z tego względu, że kompleks w Zieleńcu jest bardzo duży i dotarcie do niektórych lokalizacji bywa kłopotliwe. Sprzęt w wypożyczalni Ski-Raft pochodzi od sprawdzonych marek światowej klasy. Regularna wymiana zużytego sprzętu na nowy gwarantuje wypożyczającym pełne bezpieczeństwo i możliwość jeżdżenia na najnowszych modelach.

W ofercie wypożyczalni są: narty zjazdowe, narty biegowe, buty narciarskie, deski snowboardowe, kaski, kijki i gogle. Wszystkie z nich są regularnie serwisowane i poddawane konserwacji - narty i deski naostrzone, nasmarowane i gotowe na wielogodzinne zjazdy na stokach. Mamy więc pewność, że jazda po stokach będzie nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna. Pracownicy wypożyczalni służą profesjonalną poradą dla tych, którzy nie mają jeszcze wielkiego doświadczenia w uprawianiu zimowych sportów. Kluczem do sukcesu dla tych, którzy dopiero uczą się szusować jest cierpliwość, której instruktorom Ski-Raft nie brakuje.

wypożyczalnia nart zieleniec

Sprzęt można wypożyczyć bezpośrednio na miejscu lub zarezerwować go wcześniej telefonicznie pod nr: +48 570 570 402. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego Ski-Raft czynna jest od pierwszego do ostatniego śniegu w sezonie. A warto zaznaczyć, że zima w Zieleńcu trwa 150 dni w roku! Macie więc sporo czasu, by skorzystać ze stoków Zieleńca.

Ferie zimowe to doskonały pretekst do tego, by spędzić trochę czasu w inny niż dotychczas sposób. Rozwiązywanie zagadek w dawnym przypałacowym folwarku? Nocleg w pięknej, secesyjnej rezydencji? A może klasyk - jazda na nartach w kultowym ośrodku narciarskim w Zieleńcu? Niech zima Cię nie ogranicza! Zapraszamy do skorzystania z oferty zimowej Ski-Raft.