Bardo - Kajakarstwo Górskie

Kajakarstwo górskie Bardo

Uwaga!! opcja dostęna tylko przy odpowiednim poziomie wody w górskich rzekach!!

 

Oprócz spływu pontonowego Przełomem Bardzkim, polecamy spływy kajakowe Nysą Kłodzką lub innymi rzekami naszego regionu. To zupełnie inny wymiar poznawania rzeki. Większa zwrotność kajaków, możliwości podpłynięcia pod prąd i wpłynięcia w każde miejsce, sprawiają iż spływ kajakowy jest doskonałą propozycją dla osób, szukających mocniejszych wrażeń. Aktualnie posiadamy 20 kajaków 2-osobowych i 12 kajaków 1-osobowych, wykonanych z polietylenu, bardzo wytrzymałego materiału.

Kajaki bez szwanku zniosą pływanie na szybkich, kamienistych, górskich rzekach. Kajakarstwo górskie, wymaga o wiele więcej umiejętności, niż spływy pontonowe nizinnymi rzekami. Więc jeśli szukają Państwo alternatywy na spływ pontonowy, kajaki Bardo będą doskonałą propozycją na weekendowy wyjazd nad wodę.

Odkryj piękno okolicznej przyrody

Przepiękne, majestatyczne górskie rzeki, to kolejne z atrakcji Sudetów. Rzeki WW są przede wszystkim o wiele szybsze i dają mniej czasu na manewry. Z tego powodu, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, prosimy dokładnie przemyśleć chęć spływu kajakowego na szybkiej rzece np. Białej Lądeckiej czy Dzikiej Orlicy. To trasy dla zaawansowanych kajakarzy. Początkującym proponujemy zacząć od Przełomu Bardzkiego, gdzie skala trudności (przy niskim stanie wody) to tylko WWI, a więc rzeka dostępna dla amatorów z podstawowymi umiejętnościami, takimi jak promowanie, naciąganie czy wejście w nurt z cofki. Przy braku doświadczenia wywrotka na kamienne dno może skończyć się tragicznie.

Kompleksowa obsługa, szkolenia

Zapewniając kompleksową obsługę, organizujemy również szkolenia z podstaw kajakarstwa, po którym o wiele pewniej będą się Państwo czuć na wodzie. Po kilku godzinach spędzonych z jednym z naszych instruktorów, spływ kajakowy stanie się o wiele bezpieczniejszy. Dla rządnych bardziej ekstremalnych przeżyć, proponujemy szkolenie z podstaw kajakarstwa górskiego. Małe, zwrotne kajaki górskie, dostarczają wiele przyjemności z pokonywania trudniejszych, górskich spływów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem 725-300-303 w celu ustalenia szczegółów i sprawdzenia stanu rzeki, a co za tym idzie, możliwości spływu.

Początek przygody z kajakarstwem, proponujemy zacząć od rzek: Biała Lądecka, Dzika Orlica, Metuja, Morawa. Są to trasy o skali trudności od WWI do WWII + miejscami do WWIII, dostępne tylko wiosną lub po opadach deszczu.

Kotlina Kłodzka oferuje atrakcje również dla bardziej zaawanasowanych kajakarzy. Trasy wiodą przez rzeki: Bystrzyca Dusznicka, górny odcinek Laby i górny odcinek Morawy, gdzie trudność wynosi od WWII do WWIV. Spływ tymi rzekami jest możliwy tylko kilka razy w sezonie, po bardzo obfitych opadach deszczu.

Alternatywnie proponujemy wyjazdy w Alpy, gdzie do wyboru jest wiele, dostępnych przez cały sezon rzek, o różnym stopniu trudności.

Najczęściej zadawane pytania

 

Opis rzek WW w naszym regionie