Gdzie rozpoczyna się i kończy spływ pontonowy Nysą Kłodzką?

Spływy pontonowe Bardo

Spływy pontonowe czy kajakowe to od wielu już lat ciekawa forma spędzania wolnego czasu, wybierana przez turystów w każdym wieku. Jednak nie każde miejsce ma w sobie tyle uroku co wijąca się Przełomem Bardzkim Nysa Kłodzka.

Do pokonania na  pontonie lub kajakiem jest aż pięć meandrów rzeki – popłyniecie pradawną doliną, pomiędzy łąkami i  wysokimi skałami otulonymi lasem, porastającym od stuleci zbocza Gór Bardzkich.

Gdzie rozpoczyna się i kończy spływ pontonowy Nysą Kłodzką?

Spływy zaczynają się kilka kilometrów dalej, przy Pałacu Ławica, a  swój finał mają przy zabytkowym moście w  Bardzie. Ale, dotarcie do mety wcale nie musi oznaczać, że wycieczka dobiegła końca! Po spływie zapraszamy do Przystani Bardo na  pysznego smażonego pstrąga kłodzkiego. To specjalność regionu, a o tym, że po spływie będzie smakować podwójnie dobrze, ręczymy!

Na spływ warto wybrać słoneczny dzień, ale tych na szczęście już mamy coraz więcej. Na pontonach płynąć mogą bezpiecznie nawet małe dzieci i psy – choć do posługiwania się pagajami potrzeba jednak trochę siły i współpracy pasażerów. Spływ to koniec końców cenna lekcja o tym, czy sprawdzicie się jako drużyna!

Po spływie pracownicy Ski-Raftu odwiozą Was tam, gdzie rozpoczęliście swoją przygodę, czyli do  Ławicy. I  tu możemy kontynuować nasz mały urlop – lista atrakcji dopiero się rozkręca!

Pozostałe atrakcje Resortu - Folwark Szyfrów, Paintball

Folwark Szyfrów - gra terenowa Ziemia Kłodzka

Resort w Ławicy leży na  terenie dawnego folwarku – do dziś zachowały się pomieszczenia gospodarcze i uroczy, secesyjny pałacyk. Właściciele tego miejsca wykorzystali maksymalnie jego potencjał. Pomieszczenia folwarczne zaaranżowano z kolei tak, że obecnie są one scenerią do gry terenowej Folwark Szyfrów. To gra w typie Escape Room’u, jakiej na  Dolnym Śląsku jeszcze nie było – aby przejść wszystkie etapy gry potrzeba umiejętności współpracy w grupie oraz logicznego myślenia. Otwierając pierwsze z  drzwi, wkraczamy w przeszłość i  krążymy poprzez epoki historyczne, poznając realia życia i  bohaterów, którzy żyli na terenie Dolnego Śląska. Czy zdołacie rozwiązać wszystkie zagadki?

paintball klodzko

Ci, którzy wolą inny rodzaj adrenaliny mogą spróbować swoich sił w  paintballu. Po przybyciu do  Resortu Ławica czeka Was krótkie przygotowanie – szkolenie z posługiwania się bronią i  zasady bezpiecznej i  sprawiedliwej gry w  paintballa. Powinniście wiedzieć, że nie bez znaczenia jest kamuflaż – ciemne spodnie, bluza moro i wojenne znaki namalowane na  twarzy. To one pomogą Wam ukryć się w zaroślach i  stać się jak najmniej widzialnymi dla przeciwnika. Obsługa zaopatrzy Was również w maskę, która ochroni Twoją twarz przed trafieniami. Żarty się skończyły… Konkurencja jest przygotowana dokładnie tak samo dobrze jak Wy – ale zwycięska drużyna może być tylko jedna… To jak, jesteśmy umówieni na weekend w Ławicy?