Wycieczki szkolne Ski-Raft - spływy pontonowe dla szkół, paintball, gra terenowa Folwark Szyfrów. Dlaczego warto zaplanować wycieczkę szkolną ze Ski-Raft?  

wycieczki szkolne dolny śląsk

Wycieczka szkolna ze Ski-Raft może być jednodniowa bądź trwać dłużej, w zależności od tego, jaką ilością czasu dysponuje grupa. Jedno jest pewne - ilość możliwości spędzania czasu w organizowanych przez Ski-Raft atrakcjach nie pozwoli się nudzić!

Czy wybierzecie pełen adrenaliny spływ meandrami Nysy Kłodzkiej na pontonach? A może zechcecie rozegrać pełną rywalizacji rozgrywkę paintballową? Albo odkryjecie tajemnice regionu podczas gry terenowej Folwark Szyfrów, eksplorując kolejno pomieszczenia dawnego folwarku przypałacowego? Jeśli planujecie zostać na noc, to do dyspozycji będziecie mieli najprawdziwszy, zabytkowy pałac. Spanie w urządzonych “po szlachecku” pomieszczeniach będzie nie lada przygodą! Zerknijcie, jak przygotować się do wizyty w Bardzie i Ławicy - bo to tam znajdują się atrakcje, organizowane przez Ski-Raft.  

Spływy pontonowe Przełomem Bardzkim

spływy pontonowe dolny śląsk

Przełom Nysy Kłodzkiej w sześciostopniowej, międzynarodowej skali trudności rzeki plasuje się jako najłagodniejszy, dlatego spływ pontonem czy kajakiem po Nysie Kłodzkiej jest rozrywką bezpieczną dla każdego, przy zachowaniu odpowiednich zasad ostrożności. Trochę ruchu wśród dzikiej roślinności, ptactwa, oddychając czystym, górskim powietrzem to wręcz wymarzony sposób na spędzenie czasu w grupie.

spływy pontonowe bardo wycieczki szkolne

Co więcej, w wycieczkach szkolnych chodzi też o integrację, a na pontonie, który wymaga współpracy każdego uczestnika załogi doskonale będzie można sprawdzić, jak zachowacie się jako drużyna. Porośnięte drzewiem zbocza gór, rozległe łąki i ostre, skaliste brzegi rzeki sprawiają, że spływ to niezwykle przyjemne doświadczenie, w którym, z jednej strony czeka nas dość spory wysiłek fizyczny (przy okazji rozwijamy mięśnie ramion!), z drugiej zaś mamy możliwość odetchnięcia pełną piersią.

Spływy pontonowe - trasy

wycieczki szkolne spływy pontonowe

Spływy odbywać się mogą kilkoma trasami i startują z Ławicy. Najmłodszym proponujemy krótki, 3,5-kilometrowy spływ Ławica - Podtynie, którego pokonanie zajmie od 40 do 60 minut, a całość wycieczki to ok. 1,5 godziny, wliczając w to przejazd kolejką turystyczną Bardolino. Inna krótka trasa to 7-kilometrowy odcinek, którego pokonanie zajmie od 90 do 120 minut, a łącznie z przejazdem kolejką - 2,5 godziny. Wówczas będziecie poruszać się od Ławicy do Morzyszowa.

Starsi uczniowie powyżej 14 roku życia poradzą sobie bez problemu podczas pełnej trasy spływu Ławica-Bardo. 15-kilometrową trasę pokonacie w około 3 godziny.

Paintball - dawka adrenaliny i praca zespołowa

paintball atrakcje ziemia kłodzka

Spływ może być dopiero wstępem do ski-raftowej przygody. Po powrocie na miejsce startu, do Ławicy na specjalnie przygotowanym poligonie o powierzchni niemal 8 tysięcy metrów kwadratowych czeka paintball. Przed rozpoczęciem rozgrywki każdy uczestnik otrzymuje ochronną maskę na twarz i zestaw 100 kulek, wypełnionych farbą. Grunt to nie dać się trafić - o oszustwach nie może być mowy, bo każdy trafiony strzał pozostawi łatwo spieralną plamę na ubraniu.

Gra w paintballa rozwija umiejętności zdrowej rywalizacji, koordynację psychoruchową, refleks i umiejętność odpowiedniego reagowania. Rozgrywki paintballowe mają dwie wersje - dla starszych dzieci od 12 roku życia (kulki w wersji pneumatycznej) i dla młodszych dzieci (markery o małej sile strzału). Gra trwa od 60 do 90 minut, w zależności od wielkości grupy.    

Gra terenowa Folwark Szyfrów - Dolny Śląsk

gra terenowa folwark szyfrów dolny śląsk wycieczki szkolne

Pamiętajmy, że będąc w Ławicy w rzeczywistości znajdujemy się w prawdziwym, starym folwarku, na terenie którego stoi XIX-wieczny pałacyk. Takie położenie zainspirowało właścicieli Ski-Raftu do organizacji gry terenowej w typie escape roomu o wdzięcznej nazwie Folwark Szyfrów. To właśnie szyfry, trudniejsze i łatwiejsze łamigłówki oraz zagadki logiczne rozwiązują uczestnicy gry. Poszczególne pomieszczenia folwarku skrywają tajemnicze historie, a każda zagadka wymaga przeniesienia w czasie.

Tematyka gry nawiązuje do historii regionu oraz sekretów, związanych z postaciami, żyjącymi niegdyś na terenach Ziemi Kłodzkiej. Przejście przez Folwark Szyfrów trwa od 90 do 120 minut, w zależności od wielkości grupy i od tego, jak szybko wpadniecie na rozwiązania zagadek! 

Olimpiada na wesoło

wycieczki szkolne dolny śląsk

Dzieci w wieku szkolnym lubią aktywności na świeżym powietrzu, dlatego oprócz rozwijania umiejętności logicznego myślenia Ski-Raft skupił się na rozwijaniu fizycznym - olimpiada na wesoło, czyli Folwark Sportu daje możliwość uczestniczenia drużyn w takich dyscyplinach jak gumowe sumo, wyścigi na wieloosobowych nartach czy mega piłkarzyki. Brzmi dobrze, prawda? I takie też jest - z doświadczenia wiemy, że wspólne uprawianie sportu, połączone z rywalizacją to świetny sposób na integrację dzieci i młodzieży!  

Wyżywienie dla grup szkolnych

wycieczki szkolne dolny śląsk

Ski-Raft dba o gości kompleksowo, nie pozostawiając ich głodnymi. W zależności od indywidualnych preferencji możliwe jest zorganizowanie ogniska z kiełbaskami. Uczestnicy, którzy zdecydują się na najdłuższy spływ do Barda będą mogli skorzystać z oferty smażalni pstrąga kłodzkiego. Na miejscu, przy przystani w Bardzie serwowane są też potrawy z grilla. Na życzenie możliwe są śniadania kontynentalne w Pałacu Ławica.

Opcji wyżywienia jest kilka, dlatego jesteśmy pewni, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie formę.            

Noclegi - Pałac Ławica i glamping Ski-Raft

noclegi pałac ławica

Przy dwudniowej lub dłuższej wycieczce Ski-Raft oferuje wygodne noclegi w apartamentach secesyjnego Pałacu Ławica. Wyjątkowa architektura pałacyku z pewnością zaintryguje każdego nocującego tam ucznia! Dla tych, którzy szukają bardziej niecodziennych wrażeń przygotowano noclegi na terenie glampingu. To położone na skraju namioty glampingowe, czyli namioty o podwyższonym standardzie, w których stoją prawdziwe łóżka, więc nie trzeba martwić się o niechcianych lokatorów w postaci owadów czy bolące plecy po nocy spędzonej na twardym podłożu.

Po nocy spędzonej w Ławicy można korzystać z kolejnych atrakcji Ski-Raft lub udać się na dalsze zwiedzanie Ziemi Kłodzkiej. A przecież jest co zwiedzać - to jeden z najbogatszych w atrakcje regionów Polski i Dolnego Śląska!    

Dojazd - informacje i wskazówki

Zarówno do Ławicy, jak i do Barda (stacja Ławica i Bardo Śląskie) dojechać można pociągiem. Do resortu Ławica lub do przystani w Bardzie ze stacji kolejowej dojdziecie w kilka minut spacerem. Grupy, które przyjeżdżają autobusem skorzystać mogą ze specjalnie przygotowanego parkingu, a na specjalne życzenie pracownicy Ski-Raftu zorganizują dojazd - wszystko jest do zrobienia!

Stacja początkowa spływu znajduje się w Ławicy - niezależnie od wybranej opcji spływu po dotarciu na metę wszyscy uczestnicy zostaną bezpiecznie przetransportowani na miejsce startu specjalną kolejką turystyczną Bardolino.

Dlaczego warto zaplanować wycieczkę szkolną ze Ski-Raft?

I to już wszystkie informacje, które powinieneś znać przed zaplanowaniem wycieczki szkolnej w Ławicy czy w Bardzie. Mamy nadzieję, że możliwości spędzania czasu, łączącego odpoczynek, zabawę i rozwijanie poszczególnych umiejętności, który oferuje firma Ski-Raft przekonały Cię do zorganizowania wyjazdu z uczniami właśnie w ten rejon Ziemi Kłodzkiej. Życzymy zatem udanego pobytu, świetnej zabawy i wspaniałych wspomnień! Do zobaczenia w Ławicy!      

Szczegółowa oferta, pakiety i rezerwacje: Wycieczki szkolne Ski-Raft oferta 2023